قائم مقام مرکز فضای مجازی سازمان بسیج مستضعفین کشور، با تاکید بر اینکه نباید سرباز بی جیره و مواجب شبکه های اجتماعی بود، گفت: نگاه ابزاری به شبکه مجازی جواب نخواهد داد، اگر دولتی ها هم به فضای مجازی نگاه ابزاری بکنند خودشان ضرر خواهند کرد.

به گزارش صالحین، رسول شکری‌نیا امروز در همایش فعالان فضای مجازی استان اردبیل بر ضرورت ورود هوشمندانه و تاثیرگذار در حوزه فضای مجازی تاکید کرد و گفت: در عصر فرا ارتباطات که در یک پلک به هم زدنی هزاران هزار کلمه با سرعت عجیب در زمین ترسیم شده غربی ها منتشر می‌شود مهمترین اصل، شناخت فضا است.

وی تصریح کرد: دشمن با کسی تعارف ندارد، ژنرال سه ستاره اش فرماندهی عرصه سایبری را برعهده دارد، ضروری است در این چنین شرایطی برای حفظ اطلاعات، غیرت و تعصب داشت و اینترنت ملی و شبکه های داخلی را تقویت کرد.
وسط میدان جنگ خاطره تعریف می‌کنیم!
قائم مقام مرکز فضای مجازی سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه جنگ امروز، جنگ سایبری است، گفت: وسط میدان جنگ بسیاری از ما بدون احساس هیچ خطری، آرام کنار هم نشسته‌ایم و برای همدیگر خاطره تعریف می‌کنیم، در حالی که دشمن برای رسیدن به هدف هزاران دلار به شبکه‌های اجتماعی تزریق می‌کند.
وی تصریح کرد: در شرایطی که قبح شکنی و ترویج بی خدایی در شبکه های اجتماعی بیداد می کند، به دنبال عیب و ایراد گرفتن از هم نباشیم و میدان را خالی نگذاریم.
قائم مقام مرکز فضای مجازی سازمان بسیج مستضعفین گفت: متاسفانه برخی به جای استفاده از بستر امن اینترنت ملی با ایجاد فضای دو قطبی و سرگرم کردن مردم، خود به فیش های نجومی و کسب درآمد هنگفت مشغول اند؛ درآمدی که رقم عجیب و سر سام آوری است و البته کسی که چنین سرمایه ای دارد دلش برای مسکن مهری ها نخواهد سوخت.
 سرباز بی جیره و مواجب شبکه های اجتماعی نباشیم
وی با تاکید بر اینکه در فضای مجازی باید راهبری کرد نه کاربری، گفت: نباید سرباز بی جیره و مواجب شبکه های اجتماعی باشیم؛ نگاه ابزاری به شبکه مجازی جواب نمی‌دهد، اگر دولتی ها هم به فضای مجازی نگاه ابزاری بکنند خودشان ضرر خواهند کرد.
شکری‌نیا خطاب به فعالان فضای مجازی گفت: متاسفانه غیرتی برای اینترنت ملی در کشور نداریم، لذا دلسوزان این عرصه باید با بصیرت‌افزایی، دشمن شناسی و تولید محتوای قوی، مردم را از اهداف پشت پرده دشمن در فضای مجازی آگاه کنند و حضوری حداکثری و هوشمندانه در شبکه های اجتماعی داشته باشند.

وی گفت: برخی با حرمت شکنی در فضای مجازی، حریم ها را شکسته و با ارزش ها و باورهای کاربران بازی می کنند، این درحالی است که حرمت فضای مجازی مانند حرمت فضای واقعی است.

قائم مقام مرکز فضای مجازی سازمان بسیج مستضعفین خاطر نشان کرد: بسیج گسترده ترین شبکه مردمی جهان است در عرصه ها و بحران های مختلف به کمک نظام و مردم آمده و منشا خیر و برکت بوده است، بسیج هوشمندانه در فضای مجازی ورود پیدا کرده و قطعا با آگاه سازی و روحیه انقلابی در مدیریت افکار عمومی گامی موثر بر خواهد داشت.

منبع: dana.ir

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :