به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج، سردار نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه مراسم تکریم و معارفه ریاست سازمان بسیج ضمن تشکر از همه بسیجیان و فرماندهان بسیج و سپاه گفت: دوستان عزیز در سازمان بسیج با این گونه تکریمی که برای خادم خودشان انجام دادند بزرگواریشان را رساندند و ثانیا این تکریم نشان دهنده عظمت بسیج است؛ هرکسی که در این جایگاه قرار بگیرد حتما پر از نورانیت و معنویت و پر از عشق و شور می شود، به هر حال این افراد اینجا و در پشت این میزها یکدیگر را پیدا نکردند، این ها در سنگر ها با هم زندگی و آنجا با هم آشنا شده اند.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه عنوان کرد: امروز هم بچه های بسیجی در قالب گروه های جهادی در مناطق صعب العبور یکدیگر را پیدا کرده اند، با هم زندگی کرده اند و هم نفس شده اند، این متفاوت است با زندگی این پشت میز ها و ریاست ها، اینجا عشق است، اینجا شور، معنویت است و برای ما خیلی طبیعی است، بنده در مراسم تودیع سردار غیب پرور در شیراز که ۴ ماه قبل در شیراز بودیم نیز همین صحنه های پر از معنویت و شور را دیدم؛ همین عشق، شور و علاقه واقعا در شیراز هم می جوشید.

سردار نقدی ادامه داد: بسیج انجام کارها کارها با دل است و همانطور که امام (ره) فرمودند بسیج مدرسه عشق است و مدرسه عشق است که جای عشق بازی است.

سردار نقدی یادآور شد: زیباترین بدرقه و استقبالی که دیده بودم ورود امام بزرگوار و رهبر بزرگ بسیجیان در ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ آنطوری که مردم جوشیدند و از تمام کشور آمدند و بی سابقه ترین بدرقه را برای بزرگترین و ماندگار ترین رهبر، که در هیچ جای جهان اتفاق نیوفتاده بود را رقم زدند و این عظمت را من دیدم.

رییس سابق سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: طبیعتا در هرگوشه ای از ایران و در هر یک از پایگاه های بسیج که شما بروید بسیجیان وقتی از مسجدی به مسجد دیگر جا به جا می شوند همینطور شور و حال ، عشق و علاقه آنجا هم وجود دارد. و این بخاطر آن است که بسیجیان خاطره های خوب ومعنوی با یکدیگر دارند که البته نباید عقبه و پشتوانه این بسیجیان را فراموش کرد؛ خانواده هایی که صبوری می کنند سختی ها را تحمل می کنند و اجازه می دهند که مردانشان نقش آفرینی کنند و زندگی خودشان را وقف اسلام و انقلاب کنند.

وی افزود: اگر بخواهم از  فعالیت های خود و تجربه ۷ سال حضورم در بسیج بگویم و یک هدیه به سردار غیب پرور تقدیم کنم، می توانم این جمله را بگوییم که به بسیجیان اعتماد کنند و ارتباطاشان را با بسیجیان حفظ کنند.

سردار نقدی ادامه داد: ارتباط ما با بسیجیان دقیقا همانطور است که در جبهه های جنگ با رزمنده ها ارتباط داشتیم، ارتباط سردار غیب پرور هم در زمان جنگ مانند همه بسیجی ها عاشقانه، صمیمانه و برادری بود که این مهمترین ثروتی است که یک نفر می تواند در بسیج کارها را با آن پیش ببرد؛ باز بودن درهای ارتباط به صورت مستمر با بدنه بزرگ بسیج واعتماد کردن به بسیجیان و فرصت دادن به آن ها برای جوشیدن ابتکارات و خلاقیت هایشان چیزهایی است که می تواند کارها را بیشتر از چیزی که تا کنون پیشرفته است پیش ببرد البته این توصیه من به سردار غیب پرور نیست بلکه ایشان از بنده بیشتر این موضوعات را می دانند و باید به ما یاد بدهند.

سردار نقدی دیدار با خانواده شهدا را دلچسب ترین لحضاتی خود در طول ۷ سال خدمت خود درسازمان بسیج دانست و افزود: از بهترین لحضاتی که می توانم یاد کنم دیدار با پدران و مادران شهدا و خانوادهای آن هاست البته دست بوسی پدران شهدا هم لطف خودش را داشت.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه گفت: خیلی کارها هست که در این سالها باید انجام شود، یک کار خیلی مهمی که می خواستم انجام بدهم که ان شاءالله سردار غیب پرور انجام می دهند بحث نمایشگاه استکبار شناسی، تعلیم جوانان و بصیرت بخشی به جامعه و آینده سازان مملکت است البته کارهای زیادی هنوز هست که باید انجام شود که برادر عزیزمان این کارها را انجام می دهند.

وی خاطر نشان کرد: در سال های آینده کارهای بزرگی در بسیج انجام می شود، بدنه بسیج خیلی خیلی بزرگتر از این چیزی که اکنون است خواهد شد و در سال های آینده به جاهای خیلی بزرگتری می رسد؛ امروز بسیج جهانی شدهاست، امروز بسیج یک الگوی بین المللی شده و یک نیروی بسیار توانمند بی نظیر در دنیاست و حتما در سال های آینده خواهید دید که اتفاقاتی خیلی بزرگ و چشم گیری در بسیج اتفاق میافتد و اتفاقاتی که امروز شما را خیلی خوشحال می کند در آینده نزدیک آنقدر اتفاق های خوبی در بسیج رخ می دهد که شما این اتفاق ها را فراموش می کنید.

سردار نقدی با اشاره به برنامه های خود در معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه عنوان کرد: در معاونت فرهنگی و اجتماعی کارهای راهبردی باید انجام دهیم، در آنجا فعالیت میدانی انجام نمی شود بلکه آنجا باید کارهای اساسی انجام دهیم.

رییس سابق سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: نمی شود که کشور ده ها هزار میلیارد تومان در نظام تعلیم و تربیت هزینه کند و خروجی آن جوان آسیب پذیر باشد که از انواع آسیب ها، لطمه ببیند یا در نظام آموزشی عالی هزاران میلیارد تومان هزینه شود که خروجی آن از معنویت یا از مسائل تربیتی و اخلاق به اندازه کافی بهره نبرده باشد.

سردار نقدی در پایان متذکر شد: ما باید به سراغ  مسائل اساسی برویم در حالی که ما اینجا نشسته ایم و دها هزار میلیارد تومان در نظام های آموزشی هزینه می شود و می خواهند که در بسیج با صد میلیارد تومان، آن اشتباهات را اصلاح کنند نه این طور نیست باید خودمان را اصلاح کنیم ، رسالت کار در معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه، فرهنگی این است که از اساس مسائل درست شود و انقدر بار روی شانه بسیج و سازمان بسیج نباشد.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :